Jdi na obsah Jdi na menu
 


štír

5. 3. 2007
Živel: voda
Vládce: Mars, Pluto
Kameny: granát, opál, smaragd, topas
Příznivé dny: čtvrtek, pátek

Štír - muž

Muž Štír věnuje své budoucnosti hodně času. Dokáže plánovat, pracovat za dva, často bez tolik potřebného odpočinku, jídla i pití. Hoří zvědavostí vyřešit kdejakou záhadu a nejasnost. Má svou hlavu, musí být po jeho, ale dokáže mít také srdce na dlani a dělá mu radost, když ho někdo potřebuje, a on „vlastně“ nikoho. Vždy ví co chce a kam směřuje. Zásadně neuznává nevěru a speciálně u nich platí rčení: „Od lásky je jen krůček k nenávisti“. Pro pravou partnerku je schopen všeho, v opačném případě se bouří, vymýšlí intriky a msty. Pokud nemáte ve své přirozenosti věrnost, neoslovujte ho!

Štír - žena

Je to výborná kuchařka. Nepostrádá energii a vytrvalost. Dokáže vyčkávat a je tajemná a hluboká jako voda. Jakmile jednou ztratí v někoho důvěru, není lehké získat ji zpět. Umí se dokonale ovládat a vždy jen oči mohou prozradit, jaké emoce v jejím nitru probíhají. Projevuje se většinou dosti extrémně, buď je v naprostém klidu, nebo ve zběsilém spěchu. Dokáže si získat partnera neuvěřitelnou přitažlivostí a magickým pohledem. Ke štěstí v lásce potřebuje skutečně silné emotivní prožitky. Miluje nesmírně silně a bývá žárlivá a nedůvěřivá. V lásce je stálá.


Slavní narození ve znamení Štír

J. G. Ballard, Sarah Bernhardt, Björk, Albert Camus, John Cleese, Hillary Clinton, Marie Curie, Leonardo DiCaprio, Roland Emmerich, Calista Flockhart, Jodie Foster, Neil Gaiman, Bill Gates, Charles de Gaulle, Maggie Gyllenhaal, Ethan Hawke, Princ Charles, Peter Jackson, John Keats, Larry King, Calvin Klein, Astrid Lindgren, Martin Luther, Charles Manson, Joni Mitchell, Claude Monet, Demi Moore, Nelly, George S. Patton, Pablo Picasso, Tara Reid, Condoleezza Rice, Julia Roberts, Meg Ryan, Winona Ryder, Martin Scorsese, Maria Shriver, Robert Louis Stevenson, Bram Stoker, Francois Voltaire, Kurt Vonnegut Jr., Owen Wilson, Pavel Zedníček